AKTUALITY

35 výročí založení odboru

Vážení turističtí přátelé,
Klub českých turistů, odbor Bolevec Plzeň v roce 2017 slaví 35 let od svého založení a u této příležitosti se rozhodl vydat záznamník Pětatřicátník. Při plnění tohoto záznamníku budete mít za úkol zúčastnit se co nejvíce námi organizovaných pochodů v průběhu roku 2017, za což pak za odměnu získáte zdarma výroční turistickou vizitku, pamětní list či odznak. Více informací o způsobu plnění a přehled akcí najdete v záložce "Výročí 35 let odboru".

Jaroslav Danzer

P. Jaroslav Danzer byl zakládajícím členem našeho odboru a jeho dlouholetým předsedou. Dne 5. února 2017 byl uveden do Síně slávy české turistiky Plzeňského kraje. Více informací o něm naleznete v záložce "O nás"/ Jaroslav Danzer .

POZVÁNKA NA POCHODY "LETNÍ SPECIÁL" A "PŘECHOD HALTRAVY - MEMORIÁL JAROSLAVA DANZERA"

Vážení příznivci turistiky, dovolujeme si Vás pozvat na naši tradiční specielní vycházku "Letní speciál aneb do hospody s umytýma nohama". Vycházka je standardně spojena s broděním řeky Střely. Jedná se již o 17tý ročník a jste srdečně zváni. Vycházka se koná 6.8.2017. Na akci doporučujeme vzít si sebou starší obuv kvůli brodění řeky, aby Vás kameny tolik netlačili do nohou:). Více informací naleznete v přiložených propozicích.

Z důvodu oprav mostu v Rabštejně, není možné se dostat do Rabštejna standardní autobusovou linkou od vlaku - byla po dobu oprav zrušena. Proto pro tento ročník se na start v Rabštejně pojede autobusem přes Maněntín a z Maněntína bude na start do Rabštejna vypraven mimořádný autobus - bude vybíráno symbolické jízdné.

Vážení příznivci turistiky, dovolujeme si Vás pozvat v sobotu 16.9. a v neděli 17.9.2017 na náš nejstarší pochod "Přechod Haltravy, memoriál Jaroslava Danzera", který se koná v oblasti Chodska. Letošní ročník je výroční a bude opět formou klasického pochodu s pevným startem. V sobotu jsou připraveny starty v Klenčí pod Čerchovem a Domažlicích,  v neděli pak v Klenčí pod Čerchovem. Přespání bude možné již od pátku ve škole v Klenčí. Pochod je hlavním vyvrcholením oslav 35 let našeho odboru a do záznamníku Pětatřicátník je hodnocen dvěma body. Více info v přiložených propozicích. Těšíme se na Vás.

V sobotu 16.9. bude na pochod vypraven autobus. Přihlášky a zaplacení do 1.9.2017. Více informací na glaser.kctbolevec@seznam.cz ; 723/471305; Nýřanská 32, 323 00, Plzeň. Autobus pojede při dostatečném počtu zájemců. Cena 150Kč. Odjezd z Plzně v 7:00 (od Hamburku), návrat do 18:00 tamtéž.